+420-728-405-583
info@jogala.cz
...
Seminář o ajurvédě 14.4.2023 s Jarmilou Válkovou

Seminář o ajurvédě 14.4.2023 s Jarmilou Válkovou

„Nemoc a chátrání organismu nevzniká počtem let, ale počtem chyb“.

Ájurvéda je léčebný systém a nauka o zákonitostech života (ájus = život). Světovou zdravotnickou organizací (WHO) je uznána za účinný medicínský systém. Pro zjištění stavu organismu a pro doporučení ke zdraví nebo k vyléčení využívá poznatků o řídící inteligenci – o třech regulátorech (třech dóšách) – které má každý člověk uvnitř. Tyto regulátory jsou 3 skupiny vzniklé z 25 vlastností, vyskytujících se společně – ve třech skupinách. Neznamená to, že jsou tři typy lidí. Lidí je tolik typů, kolik je možných kombinací 25 vlastností vyskytujících se a popisovaných ve třech skupinách.

Proto i když máme všichni orgány stejných názvů, například játra, žaludek nebo mozek, každému tyto orgány pracují jinak, mají různé vlastnosti a potřeby. A proto potřebují pro svůj provoz i různé palivo. Tím palivem je zejména výživa a také jiné podmínky, jako například teplo, zima, vlhko, sucho, zvukové a zrakové vjemy, aktivita nebo klid atd.

Každý pozná, že se lišíme od sebe vzhledem, barvou hlasu, rychlostí mluvy, držením těla a jinými reakcemi. Lišíme se i potřebou rozdílné výživy. Pokud dodáme tělu tu správnou (na míru) výživu, pak jsme zdraví. Pokud sobě dodáváme výživu, která je vhodná pro někoho jiného, jsme oslabeni nebo nemocni.

Pomocí ájurvédských technik se dá porušená rovnováha těchto třech signálů (třech skupin vlastností) vrátit do původní, zdravé, podoby. Protože se jedná o centrální, řídící signály, je možné jejich vyladěním zvládnout i velmi obtížné nemoci.

Podobně jako každá stavba nebo konstrukce zařízení odpovídá projektu nebo konstrukčnímu výkresu, i regulátory (skupiny vlastností) mají charakter projektu. Jaký je projekt, takový je objekt. Jaké máte regulátory, takový jste. Regulátory (skupiny vlastností) ve správném poměru a velikosti znamenají dokonalé zdraví. Znáte své potřeby? (Ne rozmary či vrtochy)

Seminář proběhne 14.4.2023 od 19 do 21h

Cena: 300 kč

Rezervace na info@jogala.cz nebo na tel.č. 728405583