+420-728-405-583
info@jogala.cz
...
Celodenní seminář s tibetskými mísami 25.2.2024

Celodenní seminář s tibetskými mísami 25.2.2024

Tento intenzivní seminář vám poskytne hlubší pohled na tibetské zpívající mísy, jak po stránce teoretické a praktické, tak i po stránce zážitkové. Dopoledne se s tibetskými mísami seznámíte blíž, naučíte se je různými způsoby rozeznívat a dozvíte se spoustu zajímavých informací o jejich původu, složení nebo použití a to včetně praktických ukázek. Po obědě se pak s tibetskými mísami naučíte pracovat při dílně zaměřené na masáž zvukem, kdy si vyzkoušíte jaké to je takovou masáž dostat a jaké to je jí dát. Na závěr tohoto zvukového semináře se pak budete mít možnost rozplynout při závěrečném koncertu těchto prastarých nástrojů.

Rozvrh

10.00 – 12.00 Seznámení s tibetskými mísami (použití, složení, rozeznění, ukázky, dotazy, diskuze) (2 hod.)
12.00 – 13.00 Přestávka na oběd
13.00 – 16.00 Dílna na téma masáž zvukem tibetské mísy (3 hod.)
16.00 – 16.30 Přestávka
16.30 – 18.30 Meditační koncert a závěr (2 hod.)

Seznámení s tibetskými zpívajícími mísami

Tibetské mísy jsou používány k podpoře hojení, detoxikaci, uvolňování mentálních bloků, navození hluboké relaxace nebo jako meditační pomůcka. Během této dvouhodinové dílny se dozvíte spoustu zajímavého o původu, složení a různých metodách použití zvuku tibetských mís, naučíte se na tibetskou mísu hrát a různými způsoby ji rozeznívat.

Dílna na téma masáž zvukem tibetských zpívajích mís

Masáž zvukem tibetské mísy je metoda sloužící k detoxikaci tělesných orgánů, podpoře hojení a podpoře volného proudění lymfy. Tato celostní technika má v dlouhodobějším působení pozitivní vliv i na celkové rozpoložení člověka, jeho náladu, intuitivní složky nebo inspiraci. Během této tříhodinové dílny se dozvíte spoustu zajímavých informací spojených s touto technikou a vyzkoušíte si jaké to je takovou masáž zvukem dostat i jaké to je jí dávat.

Meditační koncert tibetských zpívajících mís

Koncert tibetských zpívajících mís neboli relaxačně-meditační zvuková seance je určena všem, kteří si chtějí zvuk těchto prastarých nástrojů vychutnat do hloubky. Tóny tibetských zpívajících mís dokážou naší moderním životem přetíženou mysl rychle a příjemně zklidnit, čímž se mysl uvolní, odpočine si a umožní i zbytku těla se zregenerovat. Ať už meditujete pravidelně nebo slovo meditace slyšíte poprvé, může pro vás být setkání se zvukem tibetských mís v mnoha ohledech velice přínosné ba hluboce transformativní.

Orchestr tibetských zpívajících mís svým majestátným zvukem doplní metrový Gong.

Co s sebou

Oblečte se prosím pohodlně a zmačkatelně.

Tibetské mísy si s sebou můžete přinést, pokud vám je milejší pracovat s mísou, kterou znáte, leč vězte, že nástrojů zde bude k dispozici dostatek. Pro tuto práci je ideální mísa s hlubokým tónem a průměrem 18 – 23 cm.


Na odpolední přestávku si s sebou přineste svačinu, pokud si myslíte, že budete mít hlad, protože mezi dílnou a závěrečným koncertem nebude čas na to z prostoru odcházet.

K dispozici je kuchyňka s rychlovarnou konvicí a lednicí.

Seminářem provází: František Horváth
„Tento intenzivní seminář se zvukem tibetské mísy slouží zároveň jako základ pro zájemce o plné předání techniky tibetské masáže zvukem, jak jsem ji měl možnost se naučit od Dr. Lobsanga Dhondupa Tsanga, který byl jedním ze spolupracovníků dalajlámova doktora Yeshi Dhondena. Seminář je vhodný jak pro pokročilé, tak pro úplné začátečníky.

V mých očích je toto zvukové soustředění výjimečný a hodnotný podnik především proto, že během něj dostanete příležitost zakusit působení tónů tibetských zpívajících mís mnohem hlouběji, než je možné při akcích s kratším formátem. Ve výsledku plných 7 hodin práce se zvukem tibetských mís během jednoho dne! Troufám si tvrdit, že to bude událost transformativního charakteru a jistě se je na co těšit.“

Cena: 1500 kč

Je možné účastnit se pouze koncertu tibetských mís od 16:30 do 18:30 za 400 kč

Rezervace na info@jogala.cz nebo na tel.č.: 728405583